Problemy związane z ciągiem, które występują przy bezwietrznej pogodzie nie mogą być usunięte poprzez montaż nasady. Często przyczyną jest brak nawiewu powietrza do budynku, o czym wielu inwestorów nie pamięta. Przed wyborem typu nasady należy zapoznać się nie tylko z jej przeznaczeniem, danymi technicznymi, wydajnością, ale również sprawdzić czy mają aprobatę techniczną lub są zgodne są z Polskimi Normami.
Nasady kominowe montuje się na kominie głównie po to, by poprawić siłę ciągu. Zabezpieczają one też przewód kominowym przed powstawaniem tak zwanego ciągu wstecznego, czyli ssania. Powoduje on bowiem cofanie się spalin do przewodu.
Ciąg wsteczny powstaje wówczas, gdy temperatura wewnątrz domu i temperatura na zewnątrz mają zbliżoną wartość. Dzieje się tak najczęściej w ciepłe miesiące letnie. Nasady kominowe chronią również przed „fenami”, czyli silnymi wiatrami opadającymi.
Wiatry takie, podobnie jak silny wiatr odbity od jakiejś przeszkody (na przykład ściany wyższego domu), powodują tak zwane przyduszenie komina i czasowy zanik ciągu.
Nasady kominowe zabezpieczają poza tym przed deszczem lub śniegiem, który mógłby niepotrzebnie komin zawilgocić.
Nasady kominowe samonastawne lub obrotowe odstraszają zaś ptactwo lubiące wykorzystywać kominy do budowy gniazd, gdyż niemal nieustannie pozostają w ruchu.
Nasady kominowe mogą być wykonane z różnych metali. Najczęściej robi się je ze stali ocynkowanej, miedzi lub chromoniklu.
Montujemy wszelkiego rodzaju nasady kominowe takie jak np.:
-
montaż nasad kominowych nawiewników
-
nasady stałe
-
nasady samonastawne
-
nasady obrotowe
-
hybrydowe nasady obrotowe
-
Zajmujemy się montażem wszelkiego rodzaju nawiewników, kratek wentylacyjnych, przewodów wentylacyjnych itp.